top of page

בתי ספר ומוסדות

הדרכות וסמינרים בהתאמה אישית

מרכז ההדרכה בניצנה מזמין אתכם לחקור חבל ארץ ייחודי, ולהנות מטיולים וסמינרים בהתאמה אישית.
צוות הדרכה מקצועי יוביל אתכם במגוון רחב של פעילויות ומסלולי הליכה, בעלי תוכן ערכי-חינוכי וחיבור אישי ויבנה עבורכם מעטפת כוללת לכל טיול וסמינר, החל מתכנון המסלולים והתכנים החינוכיים, הדרכות בנושאים מגוונים ועד ללינה, ארוחות, ומציאת פתרונות לכל צורך.
בין הפעילויות והסדנאות תוכלו למצוא אפשרויות רבות:
לובה אליאב.jpg

פעילויות בנושא האדם וסביבתו

תל ניצנה 2.jpeg

טיולים וסיורים בנושא נוף-אדם, היסטוריה ומורשת

פארק סולרי.JPG

פעילויות בנושא אקולוגיה והשפעת האדם

מסלול עין עבדת.jpg

טיולי שטח, מסלולים בדרגת קושי משתנה

פעילות odt 1.jpeg

פעילויות העצמה ופיתוח מנהיגות

סיור עקרבים 2.jpeg

פעילויות ערב ולילה

מחלקת ההדרכה

מרכז ההדרכה של ניצנה

 
אצלנו בניצנה "אהבת האדם והארץ" היא לא רק סיסמה, אלא דרך חיים. אנו מאמינים כי הטיול הוא הכלי בעזרתו נוכל לגעת בכל תחום ולעורר באמצעותו את החושים השונים.
הטיול מהווה נדבך חשוב ומרכזי בחינוך לאהבת הארץ, העם והמדינה. סמינרי ההדרכה כוללים בתוכם היבטים חינוכיים וערכיים, המשלבים טיולים רגליים במגוון מסלולי הר הנגב ופעילויות במרחבי ניצנה בהתאמה אישית לכל בית ספר.
בניית התכניות נעשית בהתאם לדרישת המוסדות ובהלימה להנחיות משרד החינוך. אנו נותנים מעטפת כוללת לכל טיול וסמינר, החל מתכנון המסלולים והתכנים החינוכיים, הדרכות בנושאים מגוונים ועד מציאת פתרונות בכל צורך. 
הסמינרים מיועדים למגוון רחב של קבוצות וגילאים ומתמקדים בתכנים שונים כגון: רב תרבותיות, אקולוגיה וקיימות מודרנית, אקטיביזם חברתי, דינאמיקה וגיבוש קבוצתי, מנהיגות והעצמה של הקבוצה והפרט בדגש על מיקוד הקשר שבין האדם לסביבה.
צוות המדריכים - צוות ההדרכה המקצועי שלנו כולל 16 מדריכים ומדריכות, בעלי הסמכה ותעודת 'תו תקן' אזורית. המדריכים שלנו מובילים יוזמות חברתיות, תרומה לקהילה ועשייה חברתית-חינוכית כחלק מחיי היום-יום שלהם ומשתייכים לקומונה כחלק משנת שירות התנדבותית לפני הצבא. 
בניצנה תמצאו מענה כולל ומקיף לכל טיול או סמינר:
חאן - האירוח בחאן מותאם לקבוצות קטנות וגדולות, חלוקה פנימית באוהלים ואירוח בחדרים מפנקים לאנשי הצוות. קיימים מטבחים חיצוניים לשימוש הקבוצה, מרחבים להדלקת אש ומדורות לישיבה בערב. לקריאה נוספת לחצו כאן
חדר אוכל כשר - מטבח מוסדי עם תעודת כשרות ובעל רשיון עסק, העומד בכל התקנים הנדרשים על פי החוק. המטבח כולל כ-300 מקומות ישיבה ונותן מענה עבור מתארחי החאן, פעילויות שטח וארוחות ארוזות לטיולים.
בריכה - בניצנה תוכלו למצוא גם בריכה מקורה ומרחבי דשא גדולים (פתוח בחודשי הקיץ)

פעילויות לפי נושאים

האדם וזולתו

מפגשים שבין האדם וסביבתו

 
פעילות רב תרבותית עם חניכי קהיליית ניצנה - מפגש עם חניכי כפר הנוער "נווה מדבר"- כפר נוער בדואי הראשון מסוגו לנערים בגילאי ט'-י"ב. 
המפגש יעסוק בהיכרות הדדית ובהכרות עם החברה הבדואית מנקודת מבטם של החניכים. נדבר ונלמד יחד על קווי הדמיון והחיבור המשותפים וגם על ההבדלים תרבותיים ובעיקר על ההזדמנויות והאתגרים שהחיים המשותפים בנגב מזמנים לנו.
סיור במשק ניצנה- המשק החקלאי בניצנה הינו אחד מבין מיזמיה של הקהילה החינוכית ניצנה, המקיימת חיבורים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. נשמע על סיפורו המרתק של המשק, נבקר בחממות (יצרנית וטכנולוגית).
סיור ב"בית מדבר"- חווה שיקומית לחיות משק - בסיור נכיר את "המודל ההדדי" על פיו מתקיימים יחסי אדם- חיה בחווה ונבקר את בעלי החיים הנמצאים במקום לאחר שהוצלו כשהיו זקוקים לטיפול רפואי ושוכנו בחווה.
אדם וסביבה

פעילויות בנושא אקולוגיה והשפעת האדם

בסביבות הלמידה בניצנה:

פעילות בנושא מערכת ביו-גז - סיור בין תחנות בנושא שינויי האקלים, השפעות האדם על הסביבה והמקום שלנו לשינוי. בסוף הסיור נשב לנוח ולהכין תה ע"י אנרגיה ביולוגית חלופית.

 

 
פעילות בפארק הסולארי- מרחב פתוח המכיל מיצגים שונים, הממחישים את השימושים בשמש ע"י האדם והצומח, יחד נסייר במתחם ונלמד על הכוחות של השמש.

 

 
פעילות במרכז המיחזור הקהילתי - פעילות בנושאי המחזור והצריכה הנבונה בעידן של היום. 
*אפשרות לפינת יצירה מחומרים ממוחזרים (תלוי תקופה בשנה).

 

 
מחוץ לניצנה:
תרגיל חולות\ סיור עקבות - נתחקה אחר החיים בחולות, נכיר את בעלי החיים באיזור בעזרת העקבות והסימנים שהשאירו אחריהם. ננסה להבין את העושר של החיים המצוי במדבר ונהנה מגלגולי חולות בדיונה. הפעילות מתקיימת בדיונת באר מלכה בסיומה נבשל ארוחת ערב בשטח ונשוחח על הדילמה שבין התיישבות האדם מול שמירה על הטבע. (הפעילות מתקיימת בשעות אחר הצהריים-ערב)

 

 
פעילות ליקוט- ליקוט ובישול סמבוסקים ולמידה על יחסי האדם והצומח באזור.
סיור עקרבים (בחודשי הקיץ)- סיור ערב הכולל צפייה בכוכבים והתחקות אחרי עקרבים בעזרת פנסי אולטרה סגול.
העצמ ופיתוח מנהיגות

פעילויות העצמה, גיבוש ופיתוח מנהיגות

פעילות "כיתת איתמר" - מפגש בין אישי של הקבוצה ודיון על נושאים של מעורבות חברתית, נקיטת יוזמה והגשמת יעדים.


פעילות ODT - Out door training - סדנה לעבודת צוות ופיתוח האמון ההדדי באמצעות משימות ותרגילים קבוצתיים. הפעילות מתקיימת  בחורשה שהוכשרה לכך.

היסטורייה ומורשת

טיולים וסיורים בנושאי נוף-אדם, היסטוריה ומורשת

טיול רגלי/אופניים מודרך - טיול סובב ניצנה ואנשיה לאורך ההיסטוריה- הנבטים, הביזנטים העות'מנים בתל ניצנה, לוחמי מלחמת העצמאות- אנדרטת חטיבה 8 (דב הבלונדי והקצין גולדמן אנשי המחתרות), והיום- בוסתן ניצנה ומשמעותו ,עמודי השלום של דני קרוון.


פארק התנ"ך - חיבור בין המדבר וסיפורי התנ"ך. נלמד על סיפורו של אברהם אבינו, וחיבור למקורות. הפארק משחזר את האווירה והניחוח של ימי קדם בנוף המדברי.           
*הביקורים מתקיימים ביום ובלילה.


שבטה - סיור אינטראקטיבי בעיר הנבטית שבטה, מפגש עם דמויות העבר והכרת העיר ויושביה. 


סיור בקבר בן גוריון- היכרות עם האיש ופועלו, בדגש על מנהיגות מדינית והתמודדות עם קשיים בנושא האיש והחזון.

טיולי שטח ומסלולים

טיולי שטח, מסלולים ברמות קושי שונות ובאורך משתנה

מסלולים באזור שדה בוקר: הר צרור ונחל צרור, חוד עקב, עין עקב, מעלה דבשון, נחל חווארים, נחל קרקש ועוד.


מסלולים באזור מכתש רמון: הר סהרונים, פרסת נקרות, שן רמון, קיר האמוניטים, המנסרה, אתר אבן רוח מים ועוד.


מסלולים באזור המכתש הגדול: מצלעות מכתש, נחל ימין, נחל חתירה, מעלה פלמ"ח, עין ירקעם, הסנפיר הגדול, הסנפיר הקטן ועוד.  

פעילוית ערב ולילה

 

פעילויות ערב 
 
תצפית אסטרונומית לילית - תצפית מודרכת בה נשמע סיפורי מיתולוגיה ואסטרולוגיה, נכיר את קבוצות הכוכבים ונלמד להתבונן על גרמי השמיים המשתנים בתקופות השונות של השנה.
ערב אהבה בטבע - ערב תיאטרלי-היתולי בנושא הרגלי החיזור של בעלי החיים
ערב התיישבות - פעילות ערב משעשעת בנושא ההתיישבות בנגב.  נלמד על הקשיים והמכשולים ודרכי ההתגברות עם החלטת ההתיישבות במדבר.

 

נשמח להתאים לכם סמינר וחוויה בהתאמה אישית!
צרו קשר: 
052-6130975

Negev@jafi.org

רוצים שנחזור אליכם עם הצעה* חינוכית-ערכית מותאמת אישית לבית הספר שלכם?
השאירו פרטים ונעמוד לרשותכם בהקדם.
*ניתן להזמין חבילה כוללת של פעילויות, לינה וארוחות.

 

קיבלנו את הפנייה, נשוב אליכם בהקדם האפשרי

bottom of page